DOTS PLAY MAIN ROLE

Uwielbiam wzory. Groszki, paski, kwiatki – to wciąż modne printy. W dzisiejszej stylizacji rządzą spodnie w groszki, które zestawione z bielą i granate wyglądają wciąż klasycznie. W dodatku, są one świetnym dowodem na to, że spodnie też potrafią przykłuć uwagę i wyglądać wyjątkowo!
Dotychczas w mojej szafie królowały wyłącznie spódnice i sukienki. Uważałam je za bardziej kobiece, oryginalne i atrakcyjne. Ostatnio zmieniłam jednak zdanie. Uważam, że spodnie też potrafią inspirować oraz stanowić część unikalnych stylizacji. Do mojej kolekcji ostatnimi czasy dołączyły cygaretki w kolorze fuksji, chabru, karmelu, bieli oraz czerwieni. W poprzednim poście możecie także zauważyć spodnie w kwiatowe wzory. Uwielbiam je wszystkie!
 Pants – No name
Jacket – ASOS
Blouse – Zara
Shoes – CCC
Bag – H&M
———————————————-
I do love prints! This time I chose dots, which are always a funny unit in the clothing. I have fulfilled my stylization with white and dark blue garments.
I am so happy that spring has come and I have the opportunity to wear more cheerful clothes! In the past I was the opponent of trousers, but now I prefer them much more than skirts or dresses! I started to believe that they live up to my character and can be also attractive!
So far I possess the great number of colourful pants: red, pink, dark blue, white, black&white etc. I am still looking for a unique pair! And you, do you prefer trousers to skirts??
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s