JEANS & SWEATSHIRT

Są takie dni, gdy deszczowa aura sprawia, że mam ochotę ubrać się totalnie na sportowo, ciepło i wygodnie. Jak już na pewno zdążyliście zauważyć, wybieram na ogół rzeczy eleganckie, oryginalne w formie lub w zestawieniu kolorystycznym. Dzisiaj jednak chcę pokazać Wam co zakładam na siebie, gdy pogoda nie rozpieszcza, z nieba leje się deszcz, a wiatr rozwiewa nam włosy :). Zapraszam do galerii!

PS. Przedstawiam Wam jeansy idealne! Nie przepadam za jeansami, mam ich dosłownie 2 pary, jednak te zdecydowanie podbiły moje serce :).

_MG_2964_MG_2979
_MG_2988x-001_MG_2992x_MG_3007

fot. Iwona Zaklikowska

Jeans, Sweatshirt – CUBUS
Shoes – Sarenza
Red jacket – Stradivarius
Black vest – New Yorker
Backpack – Reserved
Umbrella – Rossmann
———————————————–

There are days when the rainy weather makes me want to dress totally sporty, warm and comfortable. As certainly you have managed to notice,  I choose on the whole elegant items, original in form or color combination. Today, however, I want to show you what I wear when the weather does not spoil, the sky is pouring with rain, and the wind blows our hair :). Check out the gallery!

PS. I present you the perfect jeans! Personally, I am not the fan of jeans, I possess literally 2 pairs, but this pair has definitely conquered my heart :).

 

Advertisements

10 thoughts on “JEANS & SWEATSHIRT

  1. Kiedy świeci słońce w ciepłe wiosenne/letnie/jesienne popołudnie stylizacja i sesja nie są takim wyzwaniem. Za to ubrać się ciepło, stać w deszczu i wietrze, a do tego zaskoczyć stylizacją – to dopiero coś! 😉

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s