HANDMADE JEWELRY – BIŻUTERIA BEATY

Wczoraj miałam okazję poznać niesamowitą osobę, Beatę, która nie czeka ze swoimi marzeniami, tylko spełnia je już dziś! Beata postanowiła założyć własną działalność, aby poświęcić się twórczej pasji, i tak oto powstała “Biżuteria Beaty”.

Biżuteria Beaty to spersonalizowana propozycja ozdób nie tylko dla Pań, ale też i Panów, którzy pragną wyróżnić się z tłumu modnym dodatkiem. Do wyboru mamy praktycznie każde tworzywo: kamienie szlachetne, porcelanę, drewno, a także różnego rodzaju sznury (a w tym mój ulubiony sznur marokański!).

Beata zaprasza do swojego królestwa w Krakowie na warsztaty tworzenia biżuterii oraz na indywidualne spotkania, podczas których można dokonać zamówienia na swoje własne i niepowtarzalne cudeńko! Ja już takiego wyboru dokonałam i z niecierpliwośćią czekam na efekty, które niebawem już na blogu!

Zapraszam do przeglądnięcia wybranych przeze mnie małych dzieł sztuki :).

Więcej na:
FACEBOOK
INSTAGRAM

fot. Źródło własne (Marta Senderska)

Yesterday I had an opportunity to meet an amazing person, Beata, who is not waiting with her dreams, but make them true today! Beata has recently decided to start her own business in order to devote herself to creative passion, and thus created “Biżuteria Beaty”.

“Biżuteria Beaty” is a personalized proposal of jewelry not only for women, but also men, who want to stand out from the crowd thanks to the fashion accessory. We can choose virtually any material: precious stones, porcelain, wood, and various kinds of strings (including my favorite Moroccan rope!).
Beata invites you to her kingdom in Krakow to join workshops of  creating jewelry and individual meetings, during which you can make a request on your own and unique piece of art! I have already taken a chance and ordered my own composition. Now I am looking forward to the results, which will be presented soon on my blog!

Feel free to see more photos on:
FACEBOOK
INSTAGRAM

Advertisements

4 thoughts on “HANDMADE JEWELRY – BIŻUTERIA BEATY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s